Úvod >> Centrum pro rodinu >> PRO NEJMENŠÍ >> Samostatné dítě - Klubík podle Montessori principu - pátek ZAŘÍ 2021

Samostatné dítě - Klubík podle Montessori principu - pátek ZAŘÍ 2021

Pojďte spolu se svým dítětem mezí nás. Pojďte mu pomoci v připraveném prostředí naučit ho být samostatné.

Provázet Vás bude Martina. 

Pro rodiče s dětmi od 1,5 roku – 3 let 

REZERVACE: https://forms.gle/G5BwZ9uYKtAK9Lb37

Terminy, které nejsou vidět jsou již obsazené :) děkujeme Vám :)

PÁTEK 10:00 hod– 11:30 hod

Rodinné vstupné: 50,- Kč.

info: sms 608231744 

Snahou je umožnit našim dětem bezpečně a svobodně se rozvíjet ve šťastné, ohleduplné, schopné, samostatné a zodpovědné děti a později dospělé. K tomu je potřebné vytvořit podmínky, prostředí, které umožní rozvíjet všechny stránky dítěte – vnímání, myšlení, pozornost, tvořivost, motoriku, komunikaci a mezilidské vztahy.

Připravené prostředí je specifické tím, že je uzpůsobeno potřebám dětí, je harmonické (pěkné a uspořádané) a neobsahuje rušivé vlivy. Vše je snadno dostupné. Právě proto přirozeně přitahuje dětskou pozornost a dokáže ji udržet.

Ani to nejlépe připravené prostředí nefunguje, pokud není nikdo, kdo by nám k němu pomohl vybudovat vztah. Proto je potřebné, aby dítěti zprostředkoval prostředí připravený průvodce – někdo, kdo dítěti ukáže jak na to. Teprve pak se děti můžou stát opravdu samostatnými a svobodnými. Když vědí, jak se co dělá.

Pro nejmenší děti se průvodcem stává jejich rodič, s kterým klub společně navštěvují. Proto je nezbytné, aby se rodič seznámil s jeho principy i postupy práce s pomůckami ještě před první návštěvou s dítětem. 

K pomoci a pochopení prostředí Vám bude po dobu klubu nápomocná