Úvod >> Miniškolka Sluníčko >> Názory maminek

Názory maminek

NÁZOR MAMINKY HANY Š.

          Mně do klubíku přivedla potřeba skloubit mateřství s pracovní kariérou. Vracela jsem se do práce v synkových dvou a půl letech a on nebyl z důvodu nízkého věku přijatý do městské mateřské školky.

          Na klubíku se mi v první řadě líbí fakt, že je synek v dětském kolektivu, protože on je mezi dětmi rád. Vyhovuje mi i velikost toho kolektivu, tím že je tu dětí méně, mají „tety“ více prostoru věnovat svou pozornost každému z dětí a ty se tak necítí odložené a odstrkované. Líbí se mi také denní režim a výchovný přístup, protože je hodně podobný tomu, na co je synek zvyklý z domova, tj. dopoledne mají děti hodně prostoru hrát si podle svého, což je dle mého názoru v tomhle věku důležitější než neustálé ukřičené cepování přirozené dětské neposednosti, pak jdou na procházku, po obědě odpočívají a potom si zase mohou hrát. Zároveň ale tety dětem do programu zařazují tvůrčí aktivity, které doma běžně neděláme tak často, protože jen ve dvou to není taková zábava. Díky tomu všemu mám skoro pocit, jako bych synka svěřovala na hlídání skutečné tetě Květě či babičce Lídě a ne profesionální školkové učitelce. Z praktického hlediska na klubíku oceňuji schopnost vyjít vstříc individuálním hlídacím potřebám každého rodiče a to, že je „školkovné“ účtováno podle toho, jak klubík skutečně využíváme.
          Největší nevýhodu jsem zpočátku viděla v tom, že klubík nezajišťuje pro děti stravování a tak je třeba připravovat denně obědy a svačiny doma. Hned v prvních dnech se ale ukázalo, že to vlastně vůbec problém není. Naopak, díky tomu, že synkovi dávám jídlo, na které je z domu zvyklý, nemusím se bát, že bude ve školce neznámé jídlo odmítat. A tak nakonec jediným naším problémem zůstala častá synkova nemocnost, ale té by se nepochybně nevyhnul ani v městské školce.
          Synek chodí do klubíku půl roku a ač doma obvykle protestuje a tvrdí, že tam chodit nechce, ve skutečnosti je menší problém přemluvit ho ráno k tomu, aby se do klubíku vypravil, než ho odpoledne přemluvit, aby se mnou z klubíku odešel domů. Vždycky je na něm vidět, že si den v klubíku užil. Za ten půl rok se hodně posunul v samostatnosti, nepochybně by v tomto ohledu stejně pokročil, i kdyby byl dál doma jen se mnou a mladším sourozencem, ale díky tomu, co mohl okoukat od jiných dětí svého věku, to bylo určitě rychlejší a pro mě jednodušší.

          Po těch půlročních zkušenostech považuji klubík za ideální přechod mezi „domácí péčí“ a klasickou mateřskou školkou a plánuji klubíkových služeb využít i pro mladší dcerku.

NÁZOR MAMINKY EVY J.

Nejvíc na Sluníčku oceňuji přístup všech hlídacích tet k dětem. Opravdu se jim naplno věnují, krmí, hrají si, uklidňují. Super je i to, že docházku lze flexibilně domlouvat - omluvy nebo hlídámí v jiný než obvyklý čas není problém. I přes trochu stísněné prostory (které ovšem dětem nevadí - vybavení je tam pro ně úplně dostatečné) tam panuje přátelská atmosféra a synovi se domů nikdy nechtělo.

NÁZOR MAMINKY HANY K. 

Dobrý den moc děkujem za přijetí do centrumu sluníčko a hlavně za to že jsem se po dlouhé době setkala s laskovostí a co je nejdůležitější vyšly jste mě vstříc a naše dcera Nela může chodit do vaší školičky. Rozhodně se pokusím i já něčím přispět abych mohla oplatit vaši velkorysost.

NÁZOR MAMINKY ADÉLY S. 

Chtěla bych velice poděkovat všem, kteří se podílejí na provozu celé herny Sluníčko i s obchůdkem a Sluníčkovým klubíkem. Díky Vám jsem mohla v klidu chodit do práce i když mi Františka ve 3 letech nevzali do státní školky z kapacitních důvodů. Já i Fanda jsme byli moc spokojení a určitě Sluníčko ještě využijeme, když bude státní školka zavřená.

NÁZOR MAMINKY HANY K. 

Dobrý den chtěla bych poděkovat paní (teťě) Verče ted doufám že to jméno píši dobře za to , že během tří týdnů dokázala naši Nelču naučit se samotnou oblékat i svlékat, věřím že to vzhledem k její povaze a naší rozmazlenosti nebylo určitě lehké a při dobrém a školeném přístupu a to jak pracujete s dětmi jste opravdu na místě, kde je vás potřeba.
Děkujem mamka a taťka Kožínovi